Początki stylu glamour sięgają pierwszej połowy XX wieku. Charakteryzuje się przepychem, elegancją, płynnymi kształtami, giętymi liniami. W XXI wieku glamour panuje nie tylko w salonach, ale także w pozostałych wnętrzach. Zestawia się określone kolory, takie jak biel, czerń, fiolet, brąz, czasem srebro i złoto. Łączy się faktury błyszczące i matowe, dzięki czemu we wnętrzu zachowana jest równowaga. Obecnie urządzając salon w stylu glamour, stawia się na kilka ważnych elementów w takiej estetyce, a do dodatków i dekoracji podchodzi się bardzo powściągliwie. W XXI wieku przepych często jest kojarzony z kiczem, stad taka duża ostrożność.
Elementem, który może nadać naszemu salonowi wykwintny styl glamour, jest kanapa lub sofa. Na szczęście w sklepach jest bardzo duży wybór mebli w tym stylu. Taka typowa kanapa to mebel stylizowany na antyk. Może nieco przypominać fotel ludwikowski, ma wygięte, nieco zdobione nóżki, subtelne i wysublimowane zdobienia. Znajdziemy dwa rodzaje kanap glamour. Pierwszy jest bardziej monumentalny o ciężkich, barwnych zdobieniach. Ten rodzaj jest najbardziej zbliżony do pierwotnego baroku. Drugi jest bardziej przystępny i pasujący do mieszkań w blokach. Takie kanapy czy sofy będą lżejsze, czasami bardziej będą przypominały ławki czy leżanki niż klasyczne kanapy salonowe.
Kanapa w stylu glamour jest bardzo często obita aksamitem. Ten materiał nie jest może najbardziej popularny, jednak w omawianej stylistyce pasuje idealnie. Ciężki aksamit zazwyczaj ma tu barwę bardzo elegancką, czarną, granatową, fioletową, niekiedy w odcieniach beżu ze złotymi refleksami. Do takiej kanapy zwykle dodajemy bajecznie zdobione, fantazyjne poduszki z frędzlami.
Jeżeli chcemy uniknąć przesadnego przepychu charakterystycznego dla baroku, możemy wybrać nowoczesną jego odmianę. Wtedy postawmy na kanapę o lekkiej formie, skromnych zdobieniach, wręcz minimalnych, ale z oryginalnym obiciem. Spotyka się często modernistyczne ramy takich kanap w połączeniu z barwnymi, połyskującymi tkaninami. Tu znajdziemy pikowane tapicerki w takich kolorach jak biel, fuksja, czerwień, może też i czerń. Taki mebel będzie znacznie lżejszy i fizycznie, i wizualnie. Pozwoli dodatkowo na większą dowolność w wyborze dodatków.
Jeśli wybieramy ciężką, monumentalna kanapę, zrezygnujmy z wielu przytłaczających dodatków. Natomiast jeśli stawiamy na lekkość formy, wybierzmy dekoracje w podobnym stylu. Kryształowy żyrandol nie będzie najlepszym rozwiązaniem, ale delikatny abażur ze szklanych koralików nada wnętrzu szyku i blasku.